27.-31. detsembrini 2004 toimus Linnateatris III rahvusvaheline teatrifestival “Talveöö unenägu”, mille juhiks oli seekord Jaan J. Leppik. Festivali raames toimus kümme etendust ning mitu seminari ja arutelu. Külastajaid oli kokku 2822. 
 
Festivalil osalesid järgmised teatrid ja lavastused: Backa teater, Rootsi – Eva Massiri “Girlpower” (lavastaja Malin Stenberg); Janka Kupala nimeline Valgevene Akadeemiline Rahvusteater – “S.V.”, fantaasia Anton Tšhhovi “Kirsiaia” ainetel (lavastaja Pavel Adamtšikov); KOM-teater, Soome – Reko Lundáni “Tarbetud inimesed” (lavastaja Reko Lundán); Gesher teater, Iisrael – I. B. Singer “Ori” (lavastaja Jevgeni Arie); Tallinna Linnateater, Eesti – Nicholas Wright “Vincent” (lavastaja Ain Prosa), Ivan Turgenev “Isad ja pojad” (lavastaja Adolf Šapiro). 
 
Uue dramaturgia seminaril võtsid sõna kultuuriajakirjanik Andres Keil, Napoli teatri Mercadante dramaturg Giovanni Papotto ja Helsingi KOM-teatri kunstiline juht Pekka Milanoff. Noorteteatri seminari juhtis Linnateatri kirjandusala juhataja Ülev Aaloe, teema üle arutlesid Göteborgi Backa teatri lavastaja Malin Stenberg ja direktor Mats Eriksson ning Eesti ASSITEJ esindaja Katrin Nielsen. Lavastaja Adolf Šapiro viis läbi avatud tunni tulevaste näitlejatega Viljandi Kultuuriakadeemiast ja EMA Kõrgemast Lavakunstikoolist. 
 
Etenduste arutelusid Kaminasaalis juhtis ajalehe “Helsingin Sanomat” kultuuritoimetaja Kirsikka Moring.

Lisaks eelpoolnimetatutele osalesid festivalil külalistena ka José Gabriel Antuñano, Žanna Kopp ja Don Shipley. 
 
Festival lõppes suure aastavahetuse peoga üle kogu Linnateatri. Avatud olid temaatilised saalid, kus külalisi võtsid vastu Linnateatri näitlejad, Taevalaval astusid tervitusnumbritega üles festivalikülalised ja musitseerisid Sergio Bastos ja Raivo Tafenau bänd. Uus aasta võeti ühiselt vastu Lavaaugus koos Linnateatri näitlejate etteaste ja ilutulestikuga. Aastalõpu peo peaorganisaatoriteks olid Mart Koldits, Riina Roose ja Raivo Põldmaa. 

Aega ja ajatust... 

...inimesele on vaja mõlemat. Ta tahab ennast tunda ühises hingamises teda ümbritsevaga. Ei saa ilma selleta. Tiksub oma elu – kella tiksumise järgi. Vähe on asju, mida suudab selle aja sees taibata ja tähele panna, ent samas, kui väärtustab, siis on see rikkus. Väärtused on, mis panevad inimese vajama ka ajatust. Kordumatuks teeb inimese just tema suhtumine eluväärtustesse. 
 
2004 aastalõpu Tallinna Linnateatri rahvusvaheline teatrifestival „Talveöö unenägu“ hingab ajaliku ja ajatu inimese teemas. Tegelikult puudutab teater seda ju kogu aeg, igas lavastuses. Sest kus on inimesed, nende elusaatused, draama, sääl on ka ajalikku ning ajatut korraga koos. Aga vahest on kolmandat korda toimuv festival just paslik, et piiluda inimloomuse hingesoppidesse sügavamale kui tavaliselt. „Kolm on kohtu säädus“, ütleb vanarahvas, sellega mõista andes, et kolmas kinnitab kahe eelmise pädevust.
Festivali nimi viitab lumele, pimedusele ning ... unenäole. Ainult sääl saab inimene raudlinnuta lennata, ainult unenäos täituvad täitumata unistused. Miks mitte lasta end aasta lõpus kanda ajalikel ja ajatutel ulmadel? Miks mitte võrrelda oma elukäiku, tahtmisi ja saamisi nende omadega, kelle näitekirjanik on paberile visandanud ja lavastaja silme ette. Lavale. Ikka elust, inimeste keskelt, inimeste lood. Aga vahest pisut eemalolija pilgu läbi. Mitte-eestlaslikult. Teistmoodi. Valguse, helide ja inimsaatuste tulevärgis. Selles igihaljas näitlejate ja publiku keemias, mille koostööst saab sündida Teatrisündmus. Elamus. 
 
Jaan J. Leppik Festivali direktor

Festivalil „Talveöö unenägu” 2004 osalesid:
„Ori”, lavastaja Jevgeni Arie, Gesher teater (Iisrael) 
„S.V.”, lavastaja Pavel Adamtšikov, Janka Kupala nimeline Valgevene Akadeemiline Rahvusteater „Girlpower”, lavastaja Malin Stenberg, Backa teater (Rootsi) 
„Tarbetud inimesed”, lavastaja Reko Lundan, KOM-teater (Soome) 
„Isad ja pojad”, lavastaja Adolf Šapiro, Tallinna Linnateater (Eesti)
„Vincent”, lavastaja Ain Prosa, Tallinna Linnateater (Eesti) 

Lisaks uue dramaturgia seminar, noorteatri seminar ja Adolf Šapiro avatud tund teatritudengitega.