27.-31. detsembril 2002 korraldas Linnateater teistkordselt rahvusvahelise teatrifestivali “Talveöö unenägu”, mille direktoriks oli seekord Andres Laasik. Festivalietendusi, mida oli kokku kümme, vaatas ligikaudu kaks ja pool tuhat inimest, saalide täituvus oli 112 %. 
 
Festivalil osalesid järgmised teatrid ja lavastused: Volksbühne, Saksamaa – Tennessee Williams “Lõpp-peatus Ameerika” (lavastaja Frank Castorf); Rahvuste teater, Venemaa – Anton Tšehhov “Kogemus: Kajakas” (lavastaja Andrii Žoldak); Actoriones, Kreeka – Y. L. Popovich “Küti kuu: Agamemnon ja Tyndareuse tütar” (lavastaja Vassilis Langos); Riksteatern, Rootsi – Lars Norén “Vaikne muusika” (lavastaja Lennart Hjülström); Patravadi teater, Tai – “Kogu tõde peamisest” (koreograaf Manop Meejamrat). Linnateater mängis festivali raames Jaan Tätte näidendit “Palju õnne argipäevaks!” (lavastaja Andrus Vaarik). 
 
Lisaks toimusid igal õhtul kaminasaalis festivalietenduste arutelud, mida juhtis saksa teatriajakirja “Theater der Zeit” toimetaja Thomas Irmer.

Festivali jooksul leidis aset ka Jaan Tätte loomingut käsitlev sümpoosion, kus võtsid sõna Jaanus Rohumaa Linnateatrist, Jaanus Johansons Lätist, Terttu Savola Soomest ning Florian Vogel ja Henning Bock Saksamaalt.

Vene teatrilavastaja Anatoli Vassiljev esines loenguga oma teatritööst. Toimusid tai ja kreeka teatri workshopid, mida viisid läbi vastavalt Patravadi tantsuteatri juht Patravadi Medjuhon ning kreeka lavastaja ja teatritrupi Actoriones juht Vassilis Langos. 
 
Festivalil osalesid külalistena teiste hulgas ka José Gabriel Antuñano, Adolf Šapiro, Kirsikka Moring, Stefan Kirschknopf, Raija-Liisa Seilo, Rimma Kretšetova, Irina Glušenko, Andrea Moses ja Spyros Payiatakis.

Festival lõppes suure aastavahetuse peoga üle kogu Linnateatri. Programmi kuulus festivali pidulik lõpetamine Lavaaugus, lauljate ülesastumised Salongis, kandlemängijate etteasted Eesti Toas, kõhutants väikeses saalis, tantsuks bänd Taevalaval, Linnateatri laulvate näitlejate etteasted Taevalaval ja kasiino Kammersaalis. Uus aasta võeti vastu ilutulestikuga Lavaaugus. Aastalõpu ürituse organisaatoriteks olid Piret Kalda, Anne Reemann ja Raivo Põldmaa, kunstnikutöö tegid Urmas ja Mari Viik. 
 
Talveöö läks linna peale 

Tänavust “Talveöö unenäo” festivali kava koostades oli esialgseks lähteülesandeks mahutada kõik küllakutsutud lavastused Laiale tänavale ära. Et asi oleks selge ja kompaktne. Selle lähteülesande elluviimine kukkus läbi. 
 
Teisest küljest oli festivali eesmärgiks kutsuda jõulujärgsesse Tallinnasse põnevaid lavastusi, mis lähevad inimestele korda ja mis võiksid ehk siinses teatritegemises ning -vaatamises midagi muuta. Ja see, kui soovitud tükk ei mahu Linnateatri saalidesse ära, ei ole veel põhjus head teatrit siia kutsumata jätta. Salme Kultuurikeskuses ja Vene Draamateatris toimuvad etendused on märk “Talveöö unenäo” laienemisest. Üritus ei mahu enam Laia tänava majakompleksi ära. Kujundlikult oleks tegu justkui toreda muinasjutulise loomakesega, kes kasvades oma kombitsad välja ajab ja nõnda endale eluruumi juurde võidab. Suurtesse saalidesse kolimisega võidab ka linnarahvas, head välismaist teatrit näeb rohkem inimesi. Terve Tallinna linna enda alla haaramise ambitsioon on märk loomulikust arengust.
Festival ei ole ainult etendused. See on ka hulk loomingulisi kohtumisi, arutelusid ja palju muud. Festival tähendab kontakte edasiseks koostööks, kogemuste vahetust. Selles mõttes on Tallinna Linnateater kindlalt “Talveöö unenäo” festivali süda, siin asub ka festivali peakorter, kust kõike juhitakse. Linnateatri enda kõrge kunst oli malliks, mille järgi festivalile tükke otsiti. Tegemist on väärikate partneritega, kelle kunst võiks rõõmustada tallinlasi, mitte ainult paadunud teatraale, vaid ka neid, kes Linnateatris pidevalt käivad... 
 
Andres Laasik, festivali direktor 

 Festivalil „Talveöö unenägu” 2002 osalesid: 
 
„Lõpp-peatus Ameerika”, lavastaja Frank Castorf, Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz (Saksamaa) „Kogemus: Kajakas”, lavastaja Andrii Zholdak, Rahvuste Teater (Venemaa) 
„Vaikne muusika”, lavastaja Lennart Hjulström, Riksteatern (Rootsi)
„Küti kuu: Agamemnon ja Tyndareuse tütar”, lavastaja Vassilis Langos, teater “Actoriones” (Kreeka) „Kogu tõde peamisest”, koreograaf Manop Meejamrat, Patravadi teater (Tai)
„Palju õnne argipäevaks!”, Tallinna Linnateater (Eesti) 
 
Lisaks Anatoli Vassiljevi videoloeng, Patravadi Medjuhoni ja Vassilis Langose õpikojad ning Jaan Tätte loomingu sümpoosion.