28.-31. detsembril 2000 korraldas Linnateater esmakordselt rahvusvahelise teatrifestivali “Talveöö unenägu”. Kolme päeva jooksul anti kokku 19 etendust, külas oli seitse teatrit (teater “tri-bühne” Saksamaalt lavastusega “Preili Pollinger”, Moskva Noorsooteater Venemaalt lavastusega “K.I. „Kuritööst ja karistusest””, Toruni Wilam Horzyca nimeline teater Poolast lavastusega “Lõppmäng”, Läti Rahvusteater lavastusega “Vanem poeg”, Kaunase Noorsoo-Kammerteater Leedust lavastusega “Gargantua ja Pantagruel”, Ungari rahvusooper lavastusega “Tuhkatriinu” ja Brett-teater Austriast lavastusega “Trümmergirls”). Linnateater ise osales festivalil Elmo Nüganeni “Hamletiga”.

Kõigi festivalipäevade lõpus toimusid arutelud, kus tegijad kommenteerisid oma lavastusi. Vestlusringi juhatas soome ajakirjanik Kirsikka Moring.

Festival lõppes ühise aastavahetuse peoga 31. detsembril, millel osalesid nii festivalikülalised, kutsutud külalised, Linnateatri rahvas kui ka linnarahvas. Üritus algas festivali “Talveöö unenägu” lõputseremooniaga, kus kõigile külalisteatritele anti üle festivali meened – pronksist Pantaloned, mille autoriks oli Jaak Soans. Pidu kajastas oma vana-aastaõhtu programmis ka ETV, tehes Linnateatrist kuus otselülitust. Sündmusi vahendasid teleekraanil lisaks saatejuht Anu Välbale ka “kõmuajakirjanikud” Gürsa ja Mamba (Anu Lamp ja Anne Reemann), kelle valvsa pilgu ja terava keele eest ei jäänud keegi varjule. Avisioni ja ETV abiga toimis ka majasisene televisioon – saalides toimuvat sai vaadata ka erinevatesse kohtadesse paigutatud ekraanidelt ja teleritest.

Peokülalised võisid näha festivaliteatrite ja lavakooli XX lennu tudengite etteasteid Taevalaval, Jaan Tätte seatud paroodiaetendust “Head aega!” (asjatundlik teatrisõber tabab siit ära ilmse vihje jõuluetendusele “Tere!”) Põrgulaval ning Linnateatri näitlejate luulekava Kammersaalis. Tantsu sai lüüa Väikeste Lõõtspillide Ühingu või Silvi Vraidi ja ansambli So What! muusika saatel nii Põrgulaval kui Dieles. Uue aasta saabumine võeti vastu võimsa ilutulestikuga Lavaaugus.

Festival leidis põhjalikku kajastamist nii kodumaises kui ka välispressis. Hinnang festivalile ja Tallinnale oli väga positiivne, eelkõige välisajakirjanike poolt, kellest mitmed viibisid Eestis esmakordselt.

Festivalil „Talveöö unenägu” 2000 osalesid:

„K.I. „Kuritöös ja karistusest””, lavastaja Kama Ginkas, Moskva Noorsooteater (Venemaa)
„Preili Pollinger”, lavastaja Edith Koerber, teater „tri-bühne” (Saksamaa)
„Lõppmäng”, lavastaja Iwona Kempa, Toruni Wilam Horzyca nimeline teater (Poola)
„Trümmer Girls”, lavastaja Nika Brettschneider, teater „Brett” (Austria)
„Gargantua ja Pantagruel”, lavastaja Stanislavas Rubinovas, Kaunase Noorsoo-Kammerteater (Leedu) 
„Vanem poeg”, lavastaja Regnars Vaivars, Läti Rahvusteater 
„Tuhkatriinu”, lavastaja Gabor Szilagyi, Ungari Rahvusooper
„Hamlet”, lavastaja Elmo Nüganen, Tallinna Linnateater (Eesti)